O MNIE
     Nazywam się Marta Mróz-de França. Jestem kobietą, która kocha świat i ruch, który w nim panuje.  Kocham kobiety za ich niewyczerpaną siłę i energię, a ponad wszystko kocham jedną z nich, moją mała Felicię. Kocham taniec i ciało ludzkie w ruchu. Jestem doulą, bo chyba zawsze nią pragnęłam być, stawanie się nią jest moją afirmacją życia.
     Myśl o byciu mamą, ciąża, poród, połóg, cały ten proces, podczas którego nasza kobiecość ulega przeobrażeniu fascynuje mnie. Tak bardzo wtedy potrafimy się cieszyć i tak bardzo smucić, tak wspaniale się czujemy, jednocześnie doświadczając wielu dolegliwości.  Jako doula, staram się pomóc połączyć te przeciwieństwa by, gdy nadejdzie czas porodu, czas spotkania z maleństwem, mama i tata czuli się spokojni i mogli doświadczać go w pełni. 
     Jako doula mam pomóc by to mama czuła się tą osobą najbardziej kompetentną zarówno w czasie akcji porodowej, jak i po, podczas opiekowania się nowo narodzonym dzidziusiem.

     Od 12 lat jestem instruktorką tańca. Zostałam wychowana w miłości do muzyki i tańca. Moje doświadczenie związane z ruchem pomoże przyszłej mamie poznać swoje własne ciało, nauczyć się go, nawiązać z nim kontakt. Łatwiej nam zapanować nad zmianami  zachodzącymi w naszym ciele, gdy je dobrze znamy, gdy jest ono nam bliskie.W czasie ciąży, porodu i połogu świadomość własnego ciała jest nieoceniona, gdyż jest to wyjątkowy czas, gdy fizyczność i duchowość przeplatają się w sposób tak dynamiczny.Od 2012 roku jestem członkinią zwyczajną Stowarzyszenia Doula w Polsce, a od maja tego roku doulą na stażu: http://doula.org.pl/mazowieckie.2 komentarze:

  1. pięknie :) szkoda, ze nie wiedziałam wcześniej, że jesteś doula...ale może przy następnym dzieciątku mi się ta wiedza przyda :) pozdrawiam cieplutko!

    OdpowiedzUsuń